Lodówki

obrazek grupyPrzy wyborze lodówki kierujemy się przede wszystkim jej wysokością, pojemnością i kolorem (w przypadku urządzeń wolnostojących). Warto jednak zwrócić uwagę na takie parametry jak klasa energetyczna czy ilość sprężarek (kompresorów) umożliwiających dowolne sterowanie temperaturami. Ważne są również funkcje takie jak np. automatyczne odszranianie i rozmrażanie (ważne, ponieważ narastająca warstwa lodu i szronu zwiększa zużycie energii). Przydatne funkcje to również zdolność utrzymania temperatury w przypadku braku prądu- chroni produkty w zamrażalniku przed rozmrożeniem. Położenie zamrażarki na dole bądź na górze to kwestia naszego wyboru i ergonomii pracy, nie ma to wpływu na jakość zamrażania. Ciekawe i przydatne funkcje nowoczesnych lodówek to także wentylator (wymuszony obieg powietrza) umożliwiający równomierny rozkład temperatury w części chłodzącej, system antybakteryjny (wykorzystujący najczęściej związki srebra)-czyli powłoka wewnątrz lodówki niszcząca szkodliwe bakterie i grzyby, ale zachowująca korzystne bakterie np. w serach czy jogurtach, alarm- sygnał dźwiękowy lub świetlny zapobiegający zostawieniu otwartych drzwi lub sygnalizujący awarię. W nowoczesnych lodówkach nie stosuje się już szkodliwych dla środowiska związków freonu- najczęściej stosowane teraz czynniki chłodnicze to np. R134a lub R600a, przyjazne powłoce ozonowej- warto zwrócić uwagę na ten parametr przy wyborze lodówki.

Aby pomóc Państwu w wyborze udostępniamy nasz unikalny system doboru - megaekspert
Grupa Lodówki zawiera 11 kategorii
Chłodziarki - 58 produktów
Chłodziarka bez zamrażalnika to rozwiązanie dla osób, które potrzebują podręcznej lodówki, bez zamrażalnika. Przy wyborze lodówki kierujemy się przede wszystkim jej rozmiarami i pojemnością, ale również kolorem- najpopularniejsze są w kolorze białym i stali nierdzewnej (inox) czy aluminium, ale producenci proponują również modele w innych wzorach i kolorach ( np. kolorowe, w stylu lat 50-tych). Nowoczesne chłodziarki są wyjątkowo wygodne- producenci zadbali o ergonomię pracy- w większości modeli możemy zmieniać kierunek otwierania drzwi, a wewnątrz lodówki umieszczono półki (szklane lub plastikowe), wygodne kosze do przechowywania butelek, pojemniki na warzywa, sery i wędliny. Wiele lodówek posiada tzw. komorę 0° (temperatura idealna do przechowywania np. warzyw czy ryb i mięsa), system szybkiego chłodzenia, który pozwala na szybkie schłodzenie świeżych produktów, po czym urządzenie wraca do stałej temperatury. Lodówki często sterowane są elektronicznie, posiadają wyświetlacze informujące o funkcjach lodówki lub o awarii.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Chłodziarko-zamrażarki 1-drzwiowe - 52 produktów
Chłodziarko zamrażarki 1-drzwiowe to połączenie chłodziarki z zamrażarką (szufladkową- umieszczoną w górnej lub dolnej części lodówki) lub z małym zamrażalnikiem (umieszczonym nad częścią chłodzącą). Umiejscowienie zamrażarki na dole lub na górze nie ma wpływu na jej pracę i wydajność- jest to tylko kwestia naszego wyboru, ergonomii pracy. Chłodziarko- zamrażarki 1-drzwiowe występują najczęściej w kolorze białym, inox lub aluminium, jednak producenci coraz częściej oferują również modele kolorowe, z ozdobnymi panelami. Ważna przy wyborze takiej lodówki jest ilość sprężarek (inaczej: agregatów lub kompresorów), które pozwalają na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki- pozwala to oszczędzać energię i chroni produkty przez rozmrożeniem w razie awarii. Inne ważne funkcje to automatyczne odszranianie i rozmrażanie, komora 0°, wymuszony obieg powietrza, który pozwala na równomierny rozkład powietrza w komorze chłodziarki. Niektóre modele wyposażono również w system antybakteryjny- powłoka chłodziarki jest pokrytą warstwą jonów srebra, które eliminują niebezpieczne bakterie i grzyby, nie niszcząc przy tym przyjaznej flory bakteryjnej np. w jogurtach czy serach.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Chłodziarko-zamrażarki 2-drzwiowe - 107 produktów
Chłodziarko-zamrażarki 2-drzwiowe pozwalają na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki, niektóre modele posiadają oddzielne sterowanie dla każdej z tych części, można dowolnie regulować temperaturę. Ponadto osobne drzwi pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni-w niektórych modelach zainstalowano dodatkowe półki na drzwiach zamrażarki, idealne do przechowywania mrożonek, które zamierzamy zużyć w najbliższym czasie. Chłodziarko-zamrażarki 2- drzwiowe wyposażono w wiele przydatnych funkcji, np. szybkie schładzanie, automatyczne rozmrażanie i odszranianie, komorę 0°, zdolność utrzymania temperatury w razie awarii. Dwa agregaty i oddzielne sterowanie to podwójna korzyść, jeżeli lodówka wyposażona jest w tzw. tryb wakacyjny- mamy możliwość wyłączenia tej części, która nie musi pracować pod naszą nieobecność.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Zamrażarki szufladkowe - 16 produktów
Zamrażarka szufladkowa to sprzęt wyjątkowo popularny- dzięki łatwemu dostępowi do przechowywanych produktów i możliwości ich segregowania oraz niewielkim rozmiarom. Często małe, np. 3-szufladkowe zamrażarki stanowią uzupełnienie podręcznej chłodziarki. Bez problemu mieszczą się w niewielkiej kuchni, mamy możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Zamrażarki wyposażone są w szufladki bądź kosze (to w większych modelach, tzw. szafach mroźniczych, które często posiadają jeszcze dodatkowo zamek w drzwiach). Wiele zamrażarek posiada komorę szybkiego zamrażania oraz dodatkowo małą tackę na kostki lodu. Zamrażarki sterowane są elektronicznie bądź manualnie. Wyposażone są w funkcje sygnalizacji dźwiękowej np. konieczności rozmrożenia, otwartych drzwi itp. Wiele zamrażarek posiada funkcję tzw. głębokiego mrożenia ( od -18 ° do -26°).

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Zamrażarki skrzyniowe - 8 produktów
Zamrażarki skrzyniowe świetnie nadają się do przechowywania mrożonek, których nie zamierzamy zużyć w najbliższym czasie, możemy w nich bez problemu przechowywać zimowe zapasy. Dostępne są nie tylko w kolorze białym- producenci coraz częściej oferują modele np. w kolorze inox. Zamrażarki są wyposażone w separatory wnętrza i dodatkowe kosze, które pozwalają łatwo segregować mrożonki. Niektóre modele wyposażono także w zamek i oświetlenie wewnętrzne. Wiele modeli posiada elektroniczne sterowanie, funkcje takie jak: automatycznie rozmrażanie, szybkie mrożenie, głębokie mrożenie ( nawet do -26°), zdolność utrzymania temperatury w przypadku awarii nawet przez 2 dni.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Side by Side - 27 produktów
Side by Side to lodówka dla wyjątkowo wymagających- dwudrzwiowa lub złożona z dwóch modułów, zajmuje dużo miejsca, jednak rekompensuje to ilością funkcji. Mamy do wyboru kolor biały, stalowy lub kombinację stali z kolorem czarnym. Oprócz funkcji właściwych dla tradycyjnych chłodziarko-zamrażarek, Side by Side posiadają również wbudowane w drzwiach kostkarki do lodu oraz podajniki schłodzonej wody. Mamy do wyboru kolor biały, stalowy lub kombinację stali z kolorem czarnym. Przestronne wnętrze umożliwia przechowywanie produktów takich jak puszki, butelki, niektóre modele Side by Side wyposażono nawet w specjalne półki do przechowywania lodów. Inne przydatne funkcje to tzw. No Frost ( zabezpieczenie przed nadmiernym osiadaniem szronu), elektroniczne sterowanie, automatyczne rozmrażanie, powłoka antybakteryjna (warstwa jonów srebra neutralizująca niebezpieczne bakterie i grzyby), specjalna szuflada z kontrolą wilgotności (idealna do przechowywania warzyw), komora 0°, ekspresowe chłodzenie, szybkie zamrażanie, możliwość regulacji szuflad i koszy w zamrażarce,.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Chłodziarki do win i cygar - 3 produktów
Chłodziarki do wina to sprzęt dla koneserów- są to chłodziarki przystosowane specjalnie do przechowywania wina w temperaturze właściwej dla danego gatunku. Chłodziarki te posiadają zazwyczaj drewniane półki, ozdobne wnętrze komory chłodzącej i szklane drzwi, które umożliwiają elegancką ekspozycję kolekcji win. Drzwi niektórych modeli zostały wykonane ze szkła z filtrami UV, które chronią wino przed działaniem promieni słonecznych. Zakres temperatur w chłodziarkach do wina to przedział od 5° do 18°- w niektórych modelach mamy możliwość regulowania temperatury na poszczególnych jej poziomach, dzięki czemu możemy przechowywać wina różnych gatunków. Mamy do wyboru dwa warianty chłodziarek- jedno- i dwudrzwiowe, istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Witryny chłodnicze - 3 produktów
Witryny chłodnicze to chłodziarki (zakres temperatur od +2° do +12°) i zamrażarki ( także skrzyniowe) oraz tzw. szafy mroźnicze ( temperatura od -10° do -26°) , zarówno do zastosowań w domu, jak i np. w sklepie czy restauracji. Wyposażone są w funkcję właściwe chłodziarkom i zamrażarkom (wymuszony obieg powietrza, automatyczne sterowanie, automatyczne rozmrażanie, odszranianie, głębokie mrożenie). Cechą charakterystyczną tego typu chłodziarek są drzwi ze szkła, dzięki którym widoczna jest zawartość witryny ( niektóre modele wyposażone są w dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu lepiej widać przechowywane produkty) oraz zastosowany w wielu modelach zamek w drzwiach.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Lodówki turystyczne - 11 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Filtry i Pochłaniacze do lodówek - 3 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Środki chemiczne do powierzchni INOX - 1 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


INFOLINIA:71 780 77 77
8:00-18:00