Zmywarki

obrazek grupyZmywarka to urządzenie oszczędzające nie tylko nasz czas, ale i pieniądze oraz środowisko- według szacunkowych danych koszt jednego zmywania w zmywarce to ok. 1 zł, średnia ilość wody na jeden cykl zmywania w zmywarce to ok. 17 l, podczas gdy do zmywania ręcznego potrzeba ok. 30 l. Zmywanie w zmywarce jest również bardziej efektywne i higieniczne- nasze ręce wytrzymują temperaturę tylko ok. 40°, podczas gdy mycie w zmywarce odbywa się w temperaturze nawet 70°, w której łatwiej giną bakterie, a trudne zabrudzenia są szybciej usuwane. Przy wyborze zmywarki warto zwrócić uwagę na ilość programów podstawowych i zakres temperatur ( zazwyczaj od 40° do 70°). Ważne są również programy dodatkowe, jak np. zraszanie (nawilżanie naczyń przechowywanych w zmywarce do czasu jej całkowitego zapełnienia, aby resztki jedzenia nie przywierały), funkcja połowa wsadu (czyli mycie mniejszej ilości naczyń przy mniejszym zużyciu wody i energii), opóźniony start, programowanie ilości soli w zależności od twardości wody, dźwiękowa sygnalizacja zakończenia mycia. Warto również zwrócić uwagę na zastosowane w zmywarce zabezpieczenia przez zalaniem.

Aby pomóc Państwu w wyborze udostępniamy nasz unikalny system doboru - megaekspert
Grupa Zmywarki zawiera 4 kategorii
Zmywarki 45cm - 7 produktów
Zmywarka o szerokości 45 cm pomieści maksymalnie 9 kompletów naczyń- idealne rozwiązanie, kiedy nie mamy zbyt dużo zmywania. Zmywarki 45 cm występują w kolorze białym lub inox (stalowy) , z panelem sterowania tradycyjnym- na zewnątrz, bądź zintegrowanym- ukrytym w drzwiach wewnątrz zmywarki (dzięki temu niektóre modele wyposażono w dekoracyjny front z rączką). W niektórych modelach mamy możliwość zdjęcia górnej pokrywy i zainstalowania zmywarki w meblach, pod blatem kuchennym. Zmywarki sterowane są manualnie bądź elektronicznie- niektóre modele wyposażono w wyświetlacze informujące o przebiegu cyklu mycia lub o konieczności np. uzupełnienia soli lub nabłyszczacza . Standardowo zmywarki 45 cm posiadają zwykle ok. 5 temperatur i 5 programów, ale niektóre modele wyposażono w dodatkowe funkcje, np. temperaturę 70° i więcej ( funkcja wyparzania), funkcję namaczania naczyń przed myciem (eliminuje przywieranie resztek jedzenia do naczyń), naprzemienne mycie, funkcję 1/2 wsadu. Dla naszej wygody producenci pomyśleli o możliwości regulacji wysokości górnego kosza czy zastosowaniu dodatkowych koszy i uchwytów do mycia długich noży czy blach. Zmywarki wyposażono w wielostopniowy system zabezpieczeń przed zalaniem, przepływowe ogrzewacze wody, wyciszono je również maksymalnie.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Zmywarki 60cm - 14 produktów
Zmywarka o szerokości 60 cm to propozycja dla osób, które mają większe ilości naczyń do mycia ( pomieści 12 kompletów). Zmywarki 60 cm występują najczęściej w kolorze białym i inox (stal), ale na rynku pojawiają się już modele stylizowane na lata 50-te, w różnych kolorach ( czerwony, różowy, niebieski, itd.). Wyposażone są w tradycyjne panele sterowania (zewnętrzne) lub zintegrowane (na drzwiach wewnątrz zmywarki)- w zmywarkach ze sterowaniem zintegrowanym często można spotkać dekoracyjne drzwiczki wyposażone np. w rączki. W wielu modelach istnieje możliwość zdjęcia górnej pokrywy i zabudowy zmywarki w meblach pod blatem kuchennym. W zmywarkach 60 cm stosuje się sterowanie manualne bądź elektroniczne ( często zmywarki wyposażone są w wyświetlacze, które informują o przebiegu cyklu mycia, sygnalizują brak soli i nabłyszczacza bądź awarię). Standardowo zmywarki 60cm posiadają ok. 5 programów i 5 temperatur, ale wiele z nich wyposażono w dodatkowe funkcje, np. namaczanie, naprzemienne mycie, temperaturę powyżej 70°, funkcje wyparzania, funkcję połowy załadunku. Zmywarki 60 cm posiadają wielostopniowy system zabezpieczeń przed zalaniem, często wyposażone są w przepływowe ogrzewacze wody (dzięki czemu są bardziej energooszczędne), blokady przed otwarciem przez dzieci. Wiele modeli posiada dźwiękową sygnalizację końca mycia i suszenia naczyń.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Środki chemiczne do zmywarek - 9 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Środki chemiczne do powierzchni INOX - 1 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


INFOLINIA:71 780 77 77
8:00-18:00