Galeria Handlowa Megamedia > AGD > Pralki i Suszarki

Pralki i Suszarki

obrazek grupyPrzy wyborze pralki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Producenci określają przy pralkach skuteczność prania w skali od A (wydajniejsza) do G (mniej wydajna) oraz efektywność wirowania w skali od A ( wydajniejsza- do 55% odwirowania wody z pranej bielizny) do G ( mniej wydajna). Większość nowoczesnych pralek wyposażona jest w system automatyki wagowej optymalnie dobierający ilość wody, temperaturę i czas prania w zależności od ilości pranej bielizny. Istotny dla jakości prania i zużycia energii jest również dobór programów- warto sprawdzić, czy pralka, poza programami standardowymi, posiada również programy dodatkowe, takie jak np. połowa wsadu czy pranie krótkie ( czas prania ok. 30 minut dla lekko zabrudzonych tkanin), program bio (pranie dwuetapowe bardzo zabrudzonych tkanin). Przydatne funkcje użytkowe to również opóźniony start ( nawet do 24 godzin), niezależna regulacja temperatury, dodatkowe zraszanie bielizny, redukcja zagnieceń, system kontroli piany i zapobieganie wypłukiwaniu się detergentu. Bardzo ważne są zabezpieczenia- zabezpieczenie przed zalaniem( najlepiej wielostopniowe, czyli: kontrola wody w bębnie, automatyczne wyłączanie w razie wycieku wody oraz zewnętrzny czujnik na wężu doprowadzającym wodę) oraz blokada drzwi i przycisków sterujących, które uniemożliwiają dzieciom przypadkowe otwarcie drzwi czy zmianę ustawień podczas prania.

Aby pomóc Państwu w wyborze udostępniamy nasz unikalny system doboru - megaekspert
Grupa Pralki i Suszarki zawiera 10 kategorii
Pralki ładowane od frontu - 21 produktów
Pralki ładowane od frontu ciągle są bardzo chętnie wybieranym przez nas modelem- coraz częściej oprócz tradycyjnego sterowania manualnego (pokrętła), stosuje się również sterowanie elektroniczne, dotykowe niektóre modele wyposażono nawet w funkcję uruchamiania głosem. Nowoczesne pralki, oprócz podstawowych programów (zwykle ok. 12) i systemu automatyki wagowej (który dostosowuje ilość detergentu, wody i zużycie energii do ilości pranej bielizny), wyposażone są również w szereg dodatkowych funkcji, jak np. ekstra płukanie, płynna regulacja prędkości wirowania (szczególnie przydatne przy wirowaniu delikatnych tkanin), pranie krótkie (czas prania ok. 30 minut), funkcja połowa wsadu. Niektóre modele wyposażone są w programy specjalne do prania wełny, jedwabiu czy koronek. Wielkość wsadu w pralkach to rozpiętość od 1 kg do 6 kg- nowatorskim rozwiązaniem są pralki ładowane od frontu wąskie, idealne do małego mieszkania- głębokość bębna takiej pralki to ok. 40 cm (wsad maks. 4,5 kg).

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Pralki ładowane od góry - 4 produktów
Pralki ładowane od góry to rozwiązanie idealne do małych mieszkań- szerokość takiego urządzenia to zwykle ok. 40 cm, chociaż nie zmniejsza to pojemności bębna- ładowność sięga nawet 5 kg. Funkcjami nie różnią się od tradycyjnych modeli: oprócz programów podstawowych, posiadają funkcje takie jak: pranie krótkie, pranie delikatnych tkanin, dodatkowe płukanie czy ochrona przed zagnieceniami. Oprócz tradycyjnego sterowania ręcznego, w większości modeli stosowane jest również sterowanie elektroniczne, wiele modeli wyposażono w wyświetlacze, na których widoczny jest przebieg cyklu prania i czas pozostały do końca prania. Nowoczesne pralki są energooszczędne ( zazwyczaj klasa A lub B) i bezpieczne- posiadają blokady drzwi i przycisków oraz wielostopniowe systemy zabezpieczeń przed zalaniem.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Pralko-suszarki - 8 produktów
Pralko-suszarki to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na czasochłonne pranie i rozwieszanie wypranej bielizny. Urządzenia te wymagają sporo miejsca (ładowane od frontu, wymiary tradycyjnych pralek, czyli szerokość 60 cm i więcej), jednak funkcjonalność rekompensuje spore rozmiary- największe modele mogą pomieścić nawet 10 kg pranej bielizny, a wydajność suszenia sięga 6 kg. Sterowane są zazwyczaj elektronicznie- wyświetlacze pozwalają na kontrolowanie przebiegu cyklu prania i suszenia. Oprócz tradycyjnych programów prania i suszenia, wyposażone są w funkcje dodatkowe: system redukcji wirowania, funkcja antyzagnieceniowa, pranie intensywne czy dodatkowe płukanie, funkcja opóźnionego startu. Możliwy jest również wybór czasu suszenia- w niektórych modelach od 20 do 140 minut. Droższe modele wyposażono nawet w funkcję automatycznego czyszczenia bębna i system antybakteryjny- specjalna warstwa jonów srebra, którą pokryty jest bęben pralki, sterylizuje i odświeża bieliznę.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Pralko-wirówki - 3 produktów

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Suszarki kondensacyjne - 11 produktów
Suszarki, mimo sporych rozmiarów ( szerokość tradycyjnych pralek, czyli 60 cm i więcej, ładowane od frontu), cieszą się coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla rodzin, w których pranie i suszenie bielizny to historia bez końca...Niektóre modele suszarek można ustawić na pralce za pomocą specjalnego łącznika, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Do wyboru mamy suszarki wywiewowe (wymagają podłączenia do wentylacji- para wodna jest odprowadzana na zewnątrz) i kondensacyjne ( nie trzeba ich podłączać do wentylacji- para powstała podczas wirowania i suszenia skrapla się w specjalnym pojemniku). Nowoczesne suszarki są energooszczędne i nie niszczą ubrań- mamy możliwość wyboru mocy wirowania i suszenia w zależności od rodzaju tkanin- od jeansu po delikatne tkaniny takie jak wełna. Niektóre modele suszarek wyposażone są w specjalne kosze do suszenia swetrów czy butów sportowych.

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Łączniki do pralek i suszarek - 5 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Cokoły podwyższające - 2 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Środki chemiczne do pralek - 25 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Środki chemiczne do powierzchni INOX - 1 produktów

System doboru:

megaekspert

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


Pozostałe akcesoria do pralek i suszarek - 3 produktów

Zobacz także:

Promocje
Nowości
Najczęściej sprzedawane


INFOLINIA:71 780 77 77
8:00-18:00